Fastum ® gel (Fastum ® gel)

Fotografija s stranice medotvet.com

Ljekovita svojstva Fastum gela određuju prisutnost ketoprofena, derivata propionske kiseline, u njegovom sastavu. Prema farmakološkoj klasifikaciji, ovaj kemijski spoj pripada nesteroidnim protuupalnim lijekovima (NSAID).

Prema tome, analozi Fastum gela obično sadrže ketoprofen, tvar koja, osim što se bori protiv upale, ima analgetski učinak. Analozi se mogu nazvati i lijekovima koji koriste kemijske spojeve iz iste farmakološke skupine kao aktivnu tvar, u ovom slučaju to su nesteroidni nesteroidni lijekovi - na primjer, ibuprofen i diklofenak.

Pregled analoga Fastum gela

Fastum gel je farmakološko sredstvo njemačke proizvodnje. Njegov trošak, ovisno o veličini cijevi, varira od 253 do 519 rubalja. Visoka cijena lijeka prisiljava mnoge ljude da potraže jeftine analoge Fastum gela.

Popis ruskih i stranih zamjena za Fastum gel:

  • ketoprofen.
  • tvrđava.
  • Ketonal forte.
  • Ketoprom.
  • Bystrum.
  • Ortofen.
  • Valusal.
  • Artrum.
  • Febrofid.
  • Ultrafactin.
  • Finalgon.

Popis bolesti za koje se koristi Fastum gel i njegovi analozi:

  • neuralgija sakro-lumbalne kralježnice;
  • upala vena;
  • tromboflebitis površnih vena;
  • limfadenitis nespecifičnog podrijetla;
  • upalni proces lokaliziran u limfnim žilama;
  • artritis reumatoidnog tipa neodređenog podrijetla;
  • giht;
  • artroza i osteoartritis različite lokalizacije;
  • ankilozantni spondilitis;
  • sindrom boli u leđima;
  • išijas, uključujući i lumbago;
  • upala sinovijalne membrane zgloba;
  • upala tetiva;
  • opsežna upala u području zglobnih kapsula, uključujući one s jakim sindromom boli;
  • reumatizam nepoznatog porijekla;
  • mialgija;
  • osteochondropathy;
  • manje sportske ozljede - dislokacija, modrice, uganući i druge ozljede mišića i zglobova;
  • spondilitisa;
  • upala kralješka kralješka.

Popis kontraindikacija za uporabu analoga Fastum gela:

  • alergija na ketoprofen;
  • netolerancija na acetilsalicilnu kiselinu;
  • preosjetljivost na druga farmakološka sredstva iz skupine NSAID, uključujući ona u povijesti bolesti;
  • ulcerozne i upalne bolesti gastrointestinalnog trakta u akutnom stadiju;
  • nekompenzirani nedostatak funkcije jetre i / ili bubrega;
  • kršenja omjera elemenata formiranih u krvnoj plazmi - višestruko smanjenje broja trombocita i / ili bijelih krvnih stanica;
  • teški poremećaji zgrušavanja krvi;
  • trudnoća;
  • razdoblje dojenja;
  • starost do 15 godina.

ketoprofen

Velika većina lijekova s ​​gornjeg popisa ima ketoprofen kao njihov aktivni sastojak. Prema tome, svaki od lijekova ima približno isti skup indikacija i kontraindikacija za uporabu..

Ketoprofen, koji se odnosi na NSAID, ako se primjenjuje lokalno, ima analgetski i protuupalni učinak. Dobro ublažava edeme koji nastaju tijekom nakupljanja eksudata - tekućine koja se stvara u žarištu upale. Posljedično, svi lijekovi na bazi ketoprofena izvrsni su za ublažavanje akutnih simptoma kod bolesti zglobova i tetiva-ligamentnog aparata koštanih zglobova. Također, farmakološka sredstva koja se temelje na ketoprofenu koriste se za liječenje bolesti vena, kože i formacija limfnog sustava tijela..

Ketoprofen, kao lijek, je gel za vanjsku upotrebu s koncentracijom aktivne tvari od 2,5% ili 5%. Među pomoćnim tvarima valja istaknuti trolamin, koji aktivira regenerativne procese u koži, i ulje lavande, koje ima umirujući učinak..

Ovo farmakološko sredstvo predstavljeno je na tržištu lijekovima ruske i inozemne proizvodnje. Cijena, ovisno o proizvođaču, varira od 84 do 281 rubalja, što je gotovo dva puta niže nego kod Fastum gela.

Fort je još jedan dobar lijek na bazi ketoprofena, analognog ruskom Fastum gelu. Osim aktivnog sastojka, sadrži i kompleks aminoglikana, što ga čini učinkovitim protiv naslaga kalcijeve soli u zglobovima. Idealno za liječenje kroničnih bolesti i bolova u organima za potporu i pokret. Njegov trošak, ovisno o veličini cijevi, kreće se od 120 do 250 rubalja.

Ketonal forte

Ketonal forte ima gotovo identičan sastav s Ketoprofenom, međutim, zbog povećanog sadržaja derivata propionske kiseline, ima izraženiji protuupalni učinak. Ovo farmakološko sredstvo usporava otpuštanje enzima koji sudjeluju u upalnoj reakciji, uslijed čega širenje edema također usporava..

Još jedna prednost ovog analoga Fastum gela je odsutnost negativnog učinka na hrskavična tkiva zglobova. Ketonal forte proizvod je slovenskih farmaceutskih kompanija. Njezin trošak je od 281 do 469 rubalja.

Ketoprom

Ketoprom je zamjena gela Fastum iz Poljske. Ima izraženiji analgetski učinak, što lijek čini efikasnim za bolove u mišićima i zglobovima. Ovisno o veličini cijevi, cijena lijeka kreće se od 162 do 275 rubalja.

Bystrum

Bystrum je još jedan analog Fastum gela domaćih farmaceutskih kompanija. Zbog prisutnosti biljnih sastojaka u sastavu (ulje lavande, ulje narančinog cvijeta, ulje nerolija) djeluje blago na kožu, što lijek čini efikasnim protiv bolesti venskog sustava, kože i njegovih sastojaka.

Prisutnost ketoprofena kao aktivnog sastojka također određuje uporabu ovog farmakološkog sredstva za bolesti zglobova i manje sportske ozljede. Bystrum je dostupan u obliku doznog gela u epruvetama od 30, 50 i 100 grama. Cijena varira od 176 do 510 rubalja.

Ortofen

Ortofen koristi diklofenak kao aktivni sastojak, a za razliku od ketoprofena, ima izraženiji protuupalni učinak, što ga čini izvrsnim sredstvom protiv artritisa i drugih bolesti, temeljenih na akutnoj upali. Ortofen je manje toksičan analog Fastum gela. Može se koristiti od 6 godine. Cijena epruvete (50 g) Ortofen gela ruske proizvodnje iznosi 196 rubalja.

Valusal

Valusal je estonski lijek koji je po sastavu identičan kao Ketonal. Estonski kolege jeftiniji su od onih iz europskih zemalja. Trošak Valusal gela iznosi 247 rubalja po epruveti 50 g.

Artrum

Artrum je analogni Fastum gel ruske proizvodnje koji je možda najbolja kombinacija cijene i kvalitete. Imajući u sastavu isti ketoprofen kao aktivni sastojak, cijena ovog farmakološkog sredstva ne prelazi 100 rubalja po epruveti gela težine 50 g.

Febrofid

Febrofid je još jedan poljski lijek na našem popisu. Ovo je potpuni analog Fastum gela koji ima identična protuupalna i analgetska svojstva. Unatoč brojnim entuzijastičnim recenzijama, ima jedan nedostatak koji je značajan za ruskog potrošača: cijena Febrofida nije niža od izvornog Fastum gela - od 253 do 452 rubalja.

Ultrafasfatin

Ultrafastin je poljski lijek na bazi ketoprofena, koji se dobro nosi s upalom, skraćujući svoju drugu fazu smanjenjem broja krvnih stanica koje ulaze u sinovijalnu membranu zgloba. Kao rezultat, smanjuje se trajanje i produktivnost edematoznog stadija. Dakle, Ultrafastin je savršen za liječenje edema i bolesti koje karakteriziraju edemi. Trošak ovog analoga Fastum gela je od 130 do 315 rubalja.

Finalgon

Na tržištu je farmakološko sredstvo Finalgon zastupljeno lijekovima domaće i njemačke proizvodnje. Djelatna tvar u ovom lijeku je nonivamid i nicoboxil. Ovi kemijski spojevi poboljšavaju procese lokalne cirkulacije krvi, razrjeđuju male žile i imaju analgetski učinak.

Finalgon je vrlo učinkovit analog Fastum gela koji je, međutim, toksičniji od originalnog lijeka. Dakle, Finalgon je kontraindiciran za osobe mlađe od 18 godina. Također, ovo se farmakološko sredstvo ne smije primjenjivati ​​na osjetljivu kožu, na području otvorenih rana i akutnih upala. Također se ne preporučuje korištenje Finalgona na područjima tijela s povećanom propusnošću - na koži vrata, preponskim dijelovima trbuha, unutarnjoj strani bedara. Trošak lijeka, ovisno o proizvođaču, varira od 282 do 317 rubalja.

Na tržištu postoji mnogo analoga i zamjena za Fastum gel, domaći i strani. Svaki od lijekova predstavljenih u članku ima brojne značajke primjene i učinkovitiji je u liječenju određene bolesti. Jeftini analozi Fastum gela isti su lijekovi na bazi identičnih ili sličnih komponenti, što znači da su savršeni za terapiju, unatoč niskoj cijeni.

Fastum gel

Fastum analozi gela, postoji li sastav i svojstva ruske proizvodnje

Fastum-gel je možda najpopularniji lijek za bolove u zglobovima i reumu. To je nesumnjivo učinkovito, a većina ljudi tome svjedoči..

  • Međutim, jedini nedostatak ovog lijeka je njegova visoka cijena, što gel čini nepristupačnim za mnoge ljude s niskim prihodima..
  • Za nikoga nije tajna da Fastum gel ima analoge koji nisu ništa lošiji u učinkovitosti, a trošak im je mnogo manji.
  • Glavne zamjene Fastum gela su:
  1. Ketonal,
  2. Ortofen,
  3. ketoprofen,
  4. Artrum gel,
  5. Ultrafastin,
  6. Ketum gel,
  7. Valusal,
  8. Fort gel.

Svi su ruske proizvodnje, izdaju se u bilo kojoj ljekarni bez recepta liječnika.

  • Prvo, analogni Fastum gel treba sadržavati aktivnu tvar ketoprofen u svom sastavu. Pripada klasi nesteroidnih protuupalnih lijekova, analgetski je i protuupalni.
  • Drugo, morate znati da razni aditivi u sastavu koji gelu daju miris, pružaju hladan učinak na kožu, nisu bitni. Samo ketoprofen olakšava patnju koja se apsorbira u kožu i kapilare, ublažavajući razne vrste bolova.

Originalni Fastum gel za masti sadrži:

  • ketoprofen,
  • etanol,
  • ulje lavande,
  • carbomer 940,
  • ulje nerolija,
  • pročišćena voda.

Pregled analoga Fastum gel

Razmotrite najpopularnije zamjene gela:

  1. Fort Gel. Preparat sadrži ketoprofen, trietanolamin, karbomer i etilni alkohol. Gotovo je prozirna, jednolične je konzistencije i ima miris lavande. Dizajniran za ozljede i modrice, bolesti kože, limfnih čvorova, zglobova, ima analgetski učinak.
  2. Brzi gel. Sadrži lijek ketoprofen i sve vrste aditiva. Djeluje, poput originala, na biokemijskoj razini, ima analgetski učinak, sprečava upalu, ne izaziva peckanje i crvenilo. Pomoći će kod naprezanja mišića, manjih modrica.
  3. Artrum Gel. Ovaj lijek: ublažava bol, ima analgetski, antieksudativni učinak, sprečava razvoj upale. Koristi se za oticanje zglobova, ozljede mišića, ligamenata i tetiva.
  4. Bioran gel koji se temelji na diklofenaku djeluje na principu Fastum gela i košta puno manje.
  5. Nise s dodatkom nimezulida smanjuje koncentraciju prostaglandina, kao rezultat toga bol nestaje. Ovaj lijek ima učinak sličan Fastumu u sprečavanju upale..
  6. Dubinsko ublažavanje levomentolom i ibuprofenom djeluje na fokus boli, ujedno je i ekonomičniji lijek u borbi protiv bolesti zglobova..

Svi ovi lijekovi se temelje na ketoprofenu, baš kao i Fastum..

Pravila o načinu nanošenja Fastum gela i njegovih analoga

Ako osjećate česte bolove, preporučuje se promjena sredstava, jer uz stalnu upotrebu jednog lijeka, učinkovitost primjene može se smanjiti zbog ovisnosti. Međutim, to mora uzeti u obzir medicinske indikacije..

Svi gelovi na bazi diklofenaka sprječavaju razvoj upale, imaju analgetska svojstva i najbolje se koriste kod reumatskih bolova. Ali gelovi koji sadrže ketoprofen pogodni su za upotrebu kod bolesti poput išijasa, lumbaga, kao i kod ozljeda.

Potrebno je nanijeti gel masirajućim pokretima u području žarišta boli dok se tvar ne apsorbira. Zatim možete liječiti tretirano područje medicinskim zavojem..

Ne biste trebali biti tretirani gelom u takvim slučajevima:

  • U posljednjim fazama trudnoće;
  • S crijevnom upalom;
  • Lezije kože;
  • Zatajenje bubrega i zatajenje srca;
  • Za alergije na komponente lijeka;
  • Bronhijalna astma.

Usporedba cijena

  1. Najjeftiniji analog Fastum gela je Ketoprofen. Cijena mu je otprilike 50-60 rubalja za 25g. Sastav uključuje ulje lavande i sve iste sastojke kao u originalu, samo što nema ulja nerolija.
  2. Artrum gel je također jeftin (95-115 rubalja), nema aditiva, a temelji se na čistom ketoprofenu. Međutim, njegova cijena je malo precijenjena, s obzirom na to da je ulje lavande prisutno u Ketoprofen gelu.
  3. Brzi gel košta oko 150 rubalja. Potpuna je zamjena, prodaje se u epruvetama od 30 g.
  4. Ketonal je sličan Ketoprofenu. Proizvodi se u dozi od 50 grama, cijena mu je 220-230 rubalja.

Pored ovih lijekova, u ljekarnama možete pronaći uvezene gelove s istim principom djelovanja, ali na različitoj osnovi:

  • Butadion - od 110 rubalja;
  • Duboko olakšanje - od 175 rubalja;
  • Nise - od 140 rubalja.

Preporučljivo je koristiti gelove nakon savjetovanja s liječnikom, samo-lijek možda neće dati rezultate.

Opis Fastum-gela

Fastum gel je bezbojni gel, gotovo proziran i ima ugodan miris. Odnosi se na nesteroidne protuupalne lijekove. Zbog glavne aktivne tvari ima analgetski i protuupalni učinak.

Djelatna tvar je ketoprofen. Dodatni spojevi: etilni alkohol, karbomer, ulje lavande, ulje nerolija, trolamin i destilirana voda.

Fastum gel djeluje izravno na mjestu upale zbog lokalne primjene. Glavna komponenta lijeka ima analgetski i protuupalni učinak, zbog činjenice da blokira stvaranje prostaglandina.

Apsorpcija lijeka kroz kožu odvija se polako, što dovodi do dugoročnog terapijskog učinka. Lijek se izlučuje iz tijela putem bubrega.

Usporedba karakteristika i cijena jeftinih analoga Fastum gela

Lijek koji opisujemo čuju mnogi ljudi. Neki su ga čak koristili u određenim situacijama. No nisu svi ljudi svjesni da ovaj poznati lijek ima jeftinije analoge koji mu nisu lošiji u svojstvima. Ispod ćemo vam reći detaljnije o analogama ovog lijeka..

Ako se javi bilo koja vrsta bolova u mišićima ili zglobovima, koristi se lijek Fastum Gel. Ovaj lijek djeluje dobro, ali je skupo. Ne mogu si to priuštiti svi ljudi, pogotovo oni koji imaju malo materijalnog bogatstva. I za većinu toga nema smisla kupovati, jer postoje jeftiniji analozi ovog lijeka. Svi su slični u djelovanju..

Problem cijene mnogih lijekova za Rusiju vrlo je hitan. Uzmite Aspirin kao primjer. Ima domaći analog - acetilsalicilnu kiselinu. Lijekovi djeluju na isti način. A osim toga, ruski analog je nekoliko puta jeftiniji od stranog lijeka.

Značajke Fastum-gela

Posebnost Fastum-gela je u tome što, za razliku od drugih sličnih lijekova, koji umiruju bol samo nakratko, zahvaljujući učincima hlađenja i zagrijavanja, ovaj lijek zaista bori protiv boli i upale.

Glavna tvar u Fastum Gelu je Ketoprofen. Ova tvar je lokalni nesteroidni protuupalni lijek (NSAID). Količina Ketoprofena u Fastum Gelu iznosi 2,5%. To je optimalno za postizanje terapijskog učinka..

Sastav Fastum-gela odabran je u takvoj kombinaciji da se lijek može sigurno čuvati 5 godina, u skladu s pravilima skladištenja lijeka. Mnogi drugi lijekovi imaju kraći rok trajanja, oko 2-3 godine. Prosječna cijena Fastum-gela je oko 400 rubalja.

Indikacije za uporabu Fastum-gela

Ovaj lijek, kao i svaki drugi, najbolje je uzimati prema uputama liječnika, iako Fastum-gel također može biti hitna pomoć u hitnim slučajevima. Takvi slučajevi uključuju: modrice, uganuće, druge mehaničke ozljede mekih tkiva.

Za upotrebu ovog lijeka potrebne su posebne indikacije:

  • upale i grlobolje različite prirode;
  • reumatizam zglobova;
  • osteoartritisa;
  • osteochondrosis;
  • krutost zgloba;
  • spondilitisa;
  • giht;
  • artritis i periartritis;
  • upala zgloba kapsule (bursitis);
  • upala tetiva (tendinoza);
  • tendosynovitis koljena;
  • sinovitis (nakupljanje tekućine u zglobu koljena);
  • išijas (trnjenje išijas); Pročitajte o tome što učiniti ako vas ovdje zatiče išijas.
  • mialgija (bol u mišićima);
  • radikulitis (bolest korijena spinalnih živaca);
  • modrice, dislokacije i uganući mišića;
  • venske bolesti (flebitis, tromboflebitis, limfangitis itd.).

Način primjene lijekova

Fastum gel se primjenjuje izvana. Na kožu je potrebno nanijeti malu količinu gela 2 cm iznad lezije i nježno je utrljati. Koristi se 2 puta dnevno. Tijek liječenja je 2 tjedna.

Nuspojave

Ovaj lijek praktički nema nuspojava. Jedina stvar koja može biti su neke reakcije na koži: svrbež, alergije, peckanje, osip u malim točkama. I tada, u pravilu, ove manifestacije se javljaju samo s produljenom uporabom lijeka.

kontraindikacije

  • Individualna netolerancija na tvari u pripravku, posebno na Ketoprofen.
  • Netolerancija na acetilsalicilnu kiselinu ili druge NSAID.
  • Bolesti gastrointestinalnog trakta u akutnoj fazi.
  • Problemi s jetrom ili bubrezima.
  • Bolesti krvi (leukopenija, trombocitopenija, loše zgrušavanje krvi itd.).
  • Trudnoća i dojenje.
  • Djeca i adolescenti do 15 godina.

Analozi Fastum-gela

Ovaj lijek ima mnogo analoga, nabrajali smo neke:

  1. Ketoprofen. Dostupno u malim tubama od 50 grama. Njezin trošak je samo 60 rubalja. To je puno manje od samog Fastum-gela. Koristi se za kroničnu bol, modrice, ozljede itd..
  2. Fort gel. Još jedan analog lijeka koji razmatramo. Jeftini, homogeni gel s mirisom lavande. Koristi se za uganuće, bolesti zglobova i vena, limfnih čvorova, kože itd. Osim toga, ovaj lijek sadrži tvari koje imaju analgetski učinak..
  3. Ketonal forte. Isto kao Fastum-gel, ali u obliku tableta.
  4. Ketum gel. Analog je Fastum-gela, ali ne sadrži lavandu. Ali sastav sadrži Ketoprofen, koji ima glavni terapeutski učinak.

Osnovno načelo analognog odabira

Prije svega, prilikom odabira analoga, trebali biste obratiti pozornost na glavni aktivni sastojak lijeka. Ostatak sastojaka zapravo nije važan, oni su samo da bi namamili kupca prekrasnom bojom ili ukusom. Ponekad malo pojačaju učinak glavne tvari, ali ne više..

Uzimajući upute Fastum-gela, prva stavka vidjet ćete: "Glavni aktivni sastojak je Ketoprofen." Ne trebamo ništa drugo znati. Ovaj pripravak sadrži i: etanol, karbomer 940, ulje nerolija i lavande, trolamin i običnu pročišćenu vodu.

Najjeftiniji analozi Fastum-gela

Gel Ketoprofen

  1. Tuba 25 grama.
  2. Trošak od 45 do 57 rubalja.
  3. Dodatne tvari: ulje lavande.

Ovaj analog je jeftin. Samo mu nedostaje jedan sastojak - Nerole ulje. Nije posebno važan za terapeutski učinak. Ali ako zaista želite da ovo ulje bude prisutno, možete ga kupiti za 104 rubalja. Ukupno, ulje i gel će i dalje biti jeftiniji od jednog Fastum-gela..

Ako odlučite uzimati esencijalno ulje zajedno s Ketoprofenom. Prije nanošenja lijeka, stavite nekoliko kapi na upaljeno mjesto i utrljajte ih u kožu. Nanesite masti na vrh.

Artrum gel

  1. Liječi bol u mišićima i zglobovima u leđima.
  2. Trošak - od 98 do 116 rubalja.
  3. Ovaj proizvod ne sadrži ulja lavande ili dodatnih ulja. Stoga se čini da je cijena malo precijenjena..

Brzi gel

  1. Točan analog Fastum-gela.
  2. Prisutna su esencijalna ulja metvice i lavande.
  3. Trošak lijeka za 30 grama iznosi 150 rubalja.

Ketonal krema

  1. Preparat sadrži samo ulje lavande.
  2. Trošak cijevi od 50 grama iznosi 230 rubalja.

Fort gel

Možda najbolji analog Fastum gela s mirisom lavande.

  1. Ima 25 tisuća udjela Ketoprofena.
  2. Gel je proziran i homogen.

Potpuni popis analoga Fastum-gela

Svi ljudi znaju da Fastum Gel ima jeftinije analoge koji su dostupni osobama s niskim prihodima. Učinkoviti su kao i sam Fastum Gel, iako je njihova cijena puno niža. Neki ne znaju određene analoge, ali možete ih pronaći u bilo kojoj ljekarni.

Popis analoga Fastum-gela:

Svi ti analozi izrađeni su u Rusiji. Možete ih kupiti u ljekarni bez recepta..

Da biste kupili analog Fastum-gela, trebate znati nekoliko preporuka:

  1. Prije svega, potrebno je da kupljeni lijek sadrži sastojak - Ketoprofen. To je NSAID koji ima analgetske i protuupalne učinke. Ketoprofen može biti samostalni lijek ili uključen u masti, tablete, injekcije..
  2. Vrlo je važno znati da svi dodatni sastojci, osim Ketoprofena, nemaju terapeutski učinak. Dodaju se jednostavno za okus i miris..

True Fastum Gel sadrži sljedeće sastojke:

  • ketoprofen;
  • etanol;
  • ulje lavande;
  • karbomer 940;
  • Nerolijevo ulje;
  • čista voda.

Ovi dodaci dizajnirani su tako da lijek čine atraktivnim, ali nemaju terapijski učinak. Osobe kojima je stalo do ovih dodataka mogu platiti puni trošak i kupiti originalni lijek. A oni za koje je važno postići samo ljekoviti učinak, a ne preplaćivati ​​mogu kupiti bilo koji od analoga. Štoviše, mnogi analozi sadrže iste sastojke kao u originalnom pripravku.

Jeftini analozi Fastum-gela

Opis Fastum-gela

Fastum gel je bezbojni gel, gotovo proziran i ima ugodan miris. Odnosi se na nesteroidne protuupalne lijekove. Zbog glavne aktivne tvari ima analgetski i protuupalni učinak.

Sastav

Djelatna tvar je ketoprofen. Dodatni spojevi: etilni alkohol, karbomer, ulje lavande, ulje nerolija, trolamin i destilirana voda.

Farmakološki učinak

Fastum gel djeluje izravno na mjestu upale zbog lokalne primjene. Glavna komponenta lijeka ima analgetski i protuupalni učinak, zbog činjenice da blokira stvaranje prostaglandina.

Indikacije za uporabu

Fastum gel može se koristiti za liječenje:

  • bolovi u mišićima (mialgija),
  • dislocirani zglobovi,
  • uganuća,
  • upala vena,
  • reumatizam,
  • bolovi u leđima (dorsalgija),
  • giht,
  • reumatoidni artritis,
  • burzitis,
  • sinovitis,
  • spondilitis,
  • lymphagitis.

Upute za korištenje

Primjenjuje se lokalno na mjestu upale. Mala količina gela nanosi se u tankom sloju i utrljava se u kožu masažnim pokretima. Taj se postupak mora ponoviti jedan do dva puta dnevno. Lijek se može koristiti i u fizioterapiji, na primjer, u elektroforezi. Trajanje liječenja ne smije biti veće od dva tjedna..

Nuspojave

Različiti oblici alergijskih reakcija povezanih s individualnom netolerancijom na pojedine komponente gela, poput:

kontraindikacije

Prije uporabe ovog lijeka, svakako pročitajte kontraindikacije, jer vas to ne oslobađa odgovornosti za vlastito zdravlje.

  1. Djeca mlađa od dvanaest godina.
  2. Osobe koje su alergične na jednu od komponenti lijeka.
  3. Trudna u trećem tromjesečju.
  4. Dojeće majke.
  5. Bilo kakve lezije kože.

Cijena oko 200 r.

Najjeftiniji analozi Fastum-gela

Ultrafastin gel

Ovaj je lijek dostupan u pakiranjima od 30 i 50 grama. To je proziran gel u obliku koji ima ugodan miris..

Sastav ultrafastina sadrži isti aktivni sastojak kao i u fastum gelu. Koristi se za bolove u mišićima i zglobovima..

Nuspojave su povezane s različitim kožnim manifestacijama alergijske reakcije. Kontraindikacije, zabranjena je uporaba djece, trudnica i dojilja, kao i osoba s ranama ili drugim ozljedama na koži.

Gel Ketoprofen

Lijek je dostupan u epruvetama od 30 grama. Što je vrlo zgodno, za dodatnu količinu lijeka ne trebate preplaćivati.

Ovisno o koncentraciji ketopfena, ovaj gel je 2,5% i 5%. Ulje lavande pruža ugodan miris preparata.

Indikacija za uporabu: bol u mišićima i zglobovima ili pogoršanje kroničnih bolesti. Nuspojave: alergijske reakcije uzrokovane jednom od komponenti lijeka.

Kontraindikacije: kožne bolesti različite etiologije, djeca (do 12 godina), trudnice i doječe. Prednosti ovog gela su još niža cijena koja se kreće oko 60 r.

Finalgon

Aktivni sastojci su nonivamid i nicoboxil. Ova je mast homogena, prozirna s laganom nijansom smeđe boje. Finalgon ima nadražujuće i analgetsko djelovanje.

Ovo sredstvo stimulira receptore sluznice kože i potkožne masti. Za pogodno nanošenje lijeka na kožu koristi se poseban aplikator, čiji je dio.

Indikacije: upala i bol u zglobovima i mišićima, kao i za patologije mikrocirkulacije krvi.

Primjena: Nanesite na kožu u tankom sloju pomoću aplikatora. Postupak se može ponoviti, ali ne više od tri puta dnevno. Nakon nanošenja na zahvaćeno područje, ruke trebate oprati sapunom i vodom. Osobe s preosjetljivom kožom trebaju primijeniti lijek rukavicama.

kontraindikacije:

  • Djeca mlađa od dvanaest godina.
  • Osobe koje su alergične na jednu od komponenti lijeka.
  • Trudna u trećem tromjesečju.
  • Dojeće majke.
  • Bilo kakve lezije kože.

Artrum gel

Djelatna tvar: ketoprofen. Lijek ima takva svojstva kao antieksudativni, analgetski i protuupalni. Omogućuje lokalni terapeutski učinak na zahvaćeno područje.

indikacije:

  • Artritis
  • spondiloartritis
  • Reumatizam
  • osteoartritis
  • Mialgija
  • artralgija
  • Trauma mekog tkiva.

Način primjene: nanesite na kožu masažnim pokretima dok se ne upije, izravno preko žarišta bolesti. Nanesite gel na površinu u tankom sloju. Postupak se ponavlja dva do tri puta dnevno, prema uputama liječnika.

Kontraindikacije: kožne bolesti različite etiologije, djeca (do 12 godina), trudnice i doječe.

Cijena ovog gela u prosjeku je od 100 r.

diklofenak

Djelatna tvar: natrijev diklofenak. Ovo je mast s jednoličnom strukturom bijele ili krem ​​boje, ugodnog specifičnog mirisa..

indikacije:

  • Ozljede mekog tkiva;
  • Bol u mišićima;
  • Bol u zglobovima;
  • osteoartritis;
  • Pogoršanje reume.

Način upotrebe: nanesite na kožu u tankom sloju, trljajte dok se ne upije u kožu.

Kontraindikacije: zabranjeno je koristiti djeci, trudnicama i dojiljama, kao i osobama s ranama ili drugim ozljedama na koži.

Cijena od 30 do 100 rubalja.

Brzi gel

Djelatna tvar: ketoprofen. Protuupalni, analgetski i antieksudativni lijek.

Indikacija za uporabu: bol u mišićima i zglobovima ili pogoršanje kroničnih bolesti.

Primjena: nanijeti lokalno na mjesto upale. Mala količina gela nanosi se u tankom sloju i utrljava se u kožu masažnim pokretima. Taj se postupak mora ponavljati jedan do dva puta dnevno..

Nuspojave: alergijske reakcije uzrokovane jednom od komponenti lijeka.

Kontraindikacije: kožne bolesti različite etiologije, djeca (do 12 godina), trudnice i doječe.

Cijena od 60 rubalja.

Ketonal krema

Nesteroidni protuupalni lijek samo za vanjsku upotrebu.

indikacije:

  • Bol duž živca
  • Mialgija
  • Artalgia
  • Trauma
  • Modrice
  • osteochondrosis
  • radiculitis
  • Pogoršanje reume

Način primjene: Nanesite tanki sloj na zahvaćeno područje. Postupak treba ponoviti do tri puta dnevno..

Nuspojave: alergijske reakcije uzrokovane jednom od komponenti lijeka.

Kontraindikacije: kožne bolesti različite etiologije, djeca (do 12 godina), trudnice i doječe.

voltaren

Gel bijele ili žute boje jednolike konzistencije. Ima protuupalno, anti-edematozno i ​​analgetsko djelovanje. Djelatna tvar: diklofenak dietilamin.

indikacije:

  • Artritis raznih etiologija
  • osteoartritis
  • osteochondrosis
  • Mialgija
  • Reumatizam
  • radiculitis
  • Ozljeda mišića i ligamenta

Način upotrebe: nanesite na kožu u tankom sloju, trljajte dok se ne upije u kožu. Postupak se ponavlja dva do tri puta..

Nuspojave: alergijske reakcije uzrokovane jednom od komponenti lijeka.

Kontraindikacije: kožne bolesti različite etiologije, djeca (do 12 godina), trudnice i doječe.

Fort gel

Lijek za lokalnu upotrebu. Odnosi se na nesteroidne protuupalne lijekove.

Zahvaljujući glavnom aktivnom sastojku, ima analgetski i protuupalni učinak. Aktivni sastojak - ketoprofen.

Indikacije: upala i bol u zglobovima i mišićima, kao i za patologije mikrocirkulacije krvi.

Primjena: Nanesite na kožu u tankom sloju. Postupak se može ponoviti, ali ne više od tri puta dnevno. Nakon nanošenja na zahvaćeno područje, operite ruke sapunom i vodom.

kontraindikacije:

  • Djeca mlađa od dvanaest godina.
  • Osobe koje su alergične na jednu od komponenti lijeka.
  • Trudna u trećem tromjesečju.
  • Dojeće majke.
  • Bilo kakve lezije kože.

Cijena ovog lijeka je više nego prihvatljiva i u prosjeku iznosi 75 rubalja.

Načela odabira lijekova

Prije nego što odaberete lijek, morate znati ispravnu dijagnozu, a ovdje ne možete bez savjetovanja s liječnikom. Također je potrebno proučiti sve indikacije i kontraindikacije za ovaj lijek. Nepoznavanje može dovesti do lošeg zdravlja. Lijek treba odabrati uzimajući u obzir aktivnost aktivne tvari..

Prije upotrebe, trebali biste provjeriti ima li alergije. Da biste to učinili, nanesite malu količinu masti na lakat..

Za osobe s rizičnom skupinom (trudnice, dojilje i djeca) trebali biste koristiti ove lijekove s krajnjim oprezom. Da biste izbjegli sve moguće rizike, morate se pridržavati svih uputa stručnjaka.

Fastum gel

Sastav Fastum gela

100 grama Fastum gela sadrži 2,5 grama ketoprofena.

Dodatne tvari: karbomer 940, 96% etanol, trolamin, ulje lavande, ulje nerolija, voda.

Obrazac za puštanje

Bezbojna, viskozna, prozirna masa u obliku gela, ima ugodan miris.

  • 30, 50 ili 100 grama mase u aluminijskoj cijevi; jedna cijev u kartonskoj kutiji.
  • 100 grama mase u polipropilenskoj posudi s dozirnim uređajem; jedan spremnik u kartonskoj kutiji.

farmakološki učinak

Lokalno anestetičko i protuupalno djelovanje.

Farmakodinamika i farmakokinetika

farmakodinamiku

Protuupalni nesteroidni lijek za vanjsku upotrebu. Mehanizam djelovanja je inhibiranje biosinteze prostaglandina. Ima lokalni protuupalni, analgetski, antieksudativni učinak. U liječenju lezija mišića, zglobova, ligamenata, kože, tetiva; sindromom zgloba ublažava bolove u zglobovima tijekom pokreta i u mirovanju, jutarnju ukočenost i oticanje zglobova.

farmakokinetika

Ako se primjenjuje lokalno, apsorbira se vrlo sporo. Bioraspoloživost je oko 5%. Kada se koristi u 50-150 mg lijeka, koncentracija u krvi je 0,07-0,14 µg / ml. Ne nakuplja se u tijelu.

Indikacije za uporabu

  • Lezije mišićno-koštanog sustava (osteoartritis, zglobni sindrom s gihtom, psorijatični artritis, ankilozirajući spondilitis, reumatoidni artritis, radikularni sindrom s osteohondrozom, upala ligamenta i tetiva, išijas, bursitis, lumbago).
  • Mijalgije različitog porijekla.
  • Posttraumatska upala organa mišićno-koštanog sustava.

kontraindikacije

Fastum gel za masti je kontraindiciran za sljedeće bolesti:

Lijek se s oprezom koristi kod eroznih i ulcerativnih lezija probavnog sustava, bronhijalne astme, izraženih promjena u radu bubrega i jetre, kroničnog zatajenja srca, jetrene porfirije.

Nuspojave

Lokalne reakcije: egzantem, ekcem, alergijski dermatitis, ispiranje kože, bulozni dermatitis, fotodermatitis, purpura.

Sistemske reakcije: generalizirani osip, urtikarija, fotoosjetljivost, edemi, stomatitis.

Upute za uporabu Fastum gela (način i doziranje)

Uputa za Fastum gel kaže da je ova mast namijenjena samo za vanjsku upotrebu..

Prema uputama za upotrebu Fastum gela, mala količina lijeka (stupac 3-4 cm) se nanosi na kožu preko žarišta upale i lagano trlja, ovaj postupak se ponavlja do dva puta dnevno. Trajanje liječenja ne smije biti duže od 14 dana.

Predozirati

Zbog izuzetno niskog stupnja sustavne apsorpcije, intoksikacija lijekovima nije vjerojatna.

Interakcija

Značajke interakcije lijeka s drugim lijekovima nisu opisane.

Uvjeti prodaje

Uvjeti skladištenja

Čuvati izvan dohvata djece. Čuvati na sobnoj temperaturi.

Rok trajanja

posebne upute

Preporučuje se izbjegavati kontakt proizvoda na upaljenoj koži, otvorenim ranama, sluznicama ili očima.

Nakon trljanja u gel morate odmah oprati ruke.

Ne koristite lijek s okluzivnim pregradama.

Analozi Fastum gela

Slijede najpoznatiji analozi Fastum gela: Artrum, Artrozilen, Bystrumgel, Ketonal krema, Flamax forte, Bystrumcaps, Ketoprofen 2,5%, Ketospray, OKI, Profenid, Oruvel, Fastum 2,5%, Flamax, Febrofid 2,5%, Flexen.

Za djecu

Lijek se ne koristi kod djece mlađe od 12 godina. Doze koje se preporučuju djeci od 12 godina opisane su u odjeljku "Upute za uporabu".

Fastum gel tijekom trudnoće i dojenja

Lijek je zabranjen za upotrebu tijekom trudnoće u posljednja tri mjeseca. U ostalim vremenima trudnoće, lijek treba koristiti s krajnjim oprezom..

Pri dojenju Fastum gel se također mora koristiti oprezno..

Recenzije o Fastum gelu

Recenzije o Fastum gel pozitivno karakteriziraju lijek i njegovu sposobnost ublažavanja sindroma blage boli na pozadini kompenziranih lezija mišićno-koštanog sustava i manjih ozljeda. Nuspojave su izuzetno rijetke.

Video oglašavanje lijeka:

Cijena Fastum gela gdje kupiti

Zbog velike potražnje za lijekovima ove vrste među pacijentima, često se postavlja pitanje: "Koliko košta takav lijek?" Cijena Fastum gela u Rusiji 30 g iznosi 220-290 rubalja. Cijena gela u Ukrajini u ovom obliku oslobađanja približava se 69 grivna.

  • Online ljekarne Rusija Rusija
  • Online ljekarne Ukrajine Ukrajine
  • Online ljekarne Kazahstana Kazahstan

ZdravCity

Ljekarni dijalog

Eurofarm * 4% popusta sa promo kodom medside11

Pharmacy24

PaniApteka

BIOSFERA

Obrazovanje: Diplomirao je na Državnom sveučilištu u Vitebsku s diplomom kirurgije. Na sveučilištu je vodio Vijeće Studentskog znanstvenog društva. Napredno usavršavanje u 2010. godini - iz specijalnosti "Onkologija" i 2011. godine u specijalnosti "Mammologija, vizualni oblici onkologije".

Radno iskustvo: 3 godine radite u općoj medicinskoj mreži kao kirurg (bjeloruska hitna bolnica, Liozno CRH) i honorarno radite kao regionalni onkolog i traumatolog. Radite kao farmaceutski predstavnik tijekom cijele godine u tvrtki Rubicon.

Iznio je 3 prijedloga za racionalizaciju na temu "Optimizacija antibiotske terapije ovisno o sastavu vrste mikroflore", 2 rada osvojila su nagrade na republičkom natječaju-pregled studentskih znanstvenih radova (1 i 3 kategorije).

Bilješka!

Recenzije

Prijelom radijusa u vezi s desnom rukom, nakon uklanjanja odljeva, uporna bol. Fastum je priskočio u pomoć.Učinak je odličan. ali lijek je skup. Možda je analogni jeftiniji?

Mama je često dolazila kući nakon posla s bolnim leđima, razmazala je fastum gelom i rezultat je bio prilično slab, bol se brzo vratila, a čini mi se da i sami gelovi ne djeluju dobro, a različite tablete za anesteziju također nisu mnogo pomogle. Odlučio sam sam otići u ljekarnu i konzultirati se, preporučili su Milgamma compositum. Nakon tečaja liječenja postalo je puno bolje, učinak Milgamma traje dugo, bol se ne vraća tako brzo i ne trebate se stalno mazati gelovima ili uzimati tablete.

Slažem se, Fastum je dobar lijek, ali više volim kremu Toad Stone, možda sam jako osjetljiva, ali ne volim podnositi bilo kakvu nelagodu, ne podnosim osjećaj pečenja lijeka, zato više volim kremu Toad Stone, ima vrlo slična svojstva s Fastum gelom, bezopasna je, a također je apsolutno stvoreno samo od prirodnih sastojaka..

Uvijek vodim Fastum sa sobom na poslovna putovanja. Spavajte u hotelu negdje u Cherepovetsu na propuhanom madracu i zdravo boli u leđima! Dakle, morate se trljati fastumom. pomaže.

Dobra mast, pomaže dovoljno brzo. Nema lošeg mirisa.

Preživjeli smo od poteza) Ali u procesu sam se jako povrijedio, a muž mi je povukao leđa. Morao sam se spasiti fastumgelom. Dobar lijek. Stvarno pomaže.

Odličan gel, nanosim na koljeno kod jakih bolova. Otkad sam ga počeo koristiti, dodatno samo probijam Elbone tečajevima kako bih vratio zglob - i to je to, nema lijekova protiv bolova. Iako imam prilično naprednu artrozu.

Fastum u najvećoj epruveti uvijek je u ormariću za kućnu medicinu. Za cijelu obitelj lijek ako se leđa odjednom zgrabi i ima bilo kakve modrice.

Fastum gel pomaže mojoj mami kod bolova u leđima. Puno pomaže. Uopće se ne mrlja. Cijev traje dulje vrijeme.

Fastum gel je vrlo učinkovit lijek za bolove u mišićima i modrice. Mnogo je puta testirano na sebi i voljenim osobama. Pokušao sam ga zamijeniti nekim našim analogom po povoljnijoj cijeni - oni pomažu upola manje. Stoga više ne idem na sve vrste eksperimenata. Kupujem provjereni fastum.

Dokazan lijek. Uvijek dobar za bolove u leđima ili modrice. Sigurno je u kućnoj ljekarni.

Ovaj lijek za moju majku jako dobro pomaže kod bolova u leđima, pruža stvarno olakšanje. Njegova cijena je razumna. A cijev je dovoljno dugačka. Izlazi čak i profitabilnije od ostalih masti.

Ispušta se kada je gležanj ispružen zajedno s zavojima. Ugodno je ohladila i umirila bol, mislim da je svoju funkciju u potpunosti ispunila. Brzo se upija, ne ostavlja masne mrlje.

U bilo kojem pripravku, bilo da je riječ o vitaminima ili lokalnom anestetiku, gledam sastav, za mene je to najvažnije. Tako da bez štetnih tvari, alergija itd. Leđa namažem samo fastum gelom, često radim u garaži, utječe na donji dio leđa, a fastum uklanja bol i unaprijed ima efekta - tada me leđa ne bole čak i bez gela.

Fastum gel: upute za uporabu, analozi i cijena

Fastum gel pripada nesteroidnim protuupalnim lijekovima namijenjenim za vanjsku upotrebu. Lijek učinkovito ublažava bol, smanjuje oticanje i istodobno ima nizak rizik od nuspojava. Lijek se izdaje u ljekarnama bez recepta liječnika.

Oblici sastava i izdavanja

Djelatna tvar je ketoprofen (2,5% ili 2,5 g aktivnog sastojka na 100 g). Također, Fastum gel sadrži pomoćne elemente kao što su etil alkohol (96%), trietanolamin, pročišćena destilirana voda, neroli i lavandino ulje i karbomer 940. Gel se proizvodi u aluminijskim cijevima raznih veličina u kartonskoj ambalaži, uključujući:

Postoje i posude od polipropilena s volumenom od 100 g i dozirni uređaj. Lijek je prozirna masa u obliku gela bez boje, ugodnog mirisa i viskozne konzistencije.

Cijev s gelom treba biti spremljena u kartonskoj kutiji s čvrsto zatvorenom kapicom; mjesto skladištenja treba biti nedostupno djeci, zaštićeno od izravne sunčeve svjetlosti i na sobnoj temperaturi (ne višoj od 25 stupnjeva). Rok trajanja je 5 godina od datuma proizvodnje.

farmakološki učinak

Aktivna komponenta lijeka - ketoprofen - ima antipiretsko, antieksudativno, analgetsko i protuupalno djelovanje. Mehanizam ovih učinaka povezan je s inhibicijom aktivnosti ciklooksigenaze (COX-1 i COX-2), uslijed čega proizvodnja upalnih medijatora prostaglandina e1 i e2 opada.

Tvar ima izraženu selektivnost za COX-1, što dovodi do rizika od negativnih reakcija u gastrointestinalnom traktu. Podliježe terapijskim dozama, ketoprofen ne utječe negativno na zglobne hrskavice.

Lijek za kožne primjene ima malu brzinu apsorpcije u transdermalni omotač, što omogućava dugoročni terapeutski učinak održavanjem visoke koncentracije aktivne tvari u zahvaćenom području. Ketoprofen je sposoban prodrijeti u vezivno tkivo i sinovijalnu tekućinu; zbog dobre topljivosti u mastima, aktivni sastojak prodire kroz krvno-moždanu barijeru (s sustavnim viškom doziranja).

Pokazatelji bioraspoloživosti vanjskog oblika lijeka su 5%, apsorpcija u sistemsku cirkulaciju je zanemariva. Nakon upotrebe 50-150 mg gela, vrijednosti koncentracije lijeka u krvnom serumu kreću se od 0,08 do 0,15 µg / ml (6-8 sati nakon primjene). Prosječni poluživot je 60-180 minuta. Izlučivanje tvari iz tijela provodi se uglavnom putem bubrega, u obliku metabolita glukuronida.

Indikacije za uporabu

Da biste razumjeli od čega pomaže Fastum gel, potrebno je potražiti upute za uporabu (ili se posavjetovati s liječnikom). Najčešće se gel propisuje za određene patologije mišićno-koštanog sustava kako bi se smanjila bol i smanjilo oticanje. Lijek se može naznačiti u sljedećim slučajevima:

  • Reumatoidni, psorijatični, gihtani i reaktivni artritis, radikulitis, gonarthritis, periartritis, ankilozirajući spondiloartritis, spondilitis, osteoartritis, osteohondroza, radikularni i zglobni sindrom (uključujući autoimune bolesti), kronični i akutni bursitis, tendinovitis.
  • Različite vrste mijalgije i dorsalgije (bolovi u leđima).
  • Neuralgične bolesti (poput išijasa ili lumbaga) neinfektivnog porijekla.
  • Mehaničke ozljede, modrice, uganuća, dislokacije, ozljede mekog tkiva, kao i post-traumatske upale zglobova i kostiju.

U nekim se slučajevima kožni pripravci s ketoprofenom u sastavu mogu koristiti za liječenje (ili uz pomoćnu terapiju) flebita, tromboflebita površnih vena i limfadenitisa kao protuupalno sredstvo.

Glavne kontraindikacije

Pojedinačna netolerancija i preosjetljivost na bilo koju komponentu lijeka temelj su za njegovo povlačenje. Starost ispod 12 godina također je kontraindikacija zbog nedostatka kliničkih podataka o sigurnosti lijeka za ovu dobnu skupinu. To bi također trebalo uključivati ​​treće tromjesečje trudnoće i razdoblje dojenja. Ostale kontraindikacije uključuju:

  • Prisutnost oštećenja na koži, neozdravljenih i krvavih rana, ogrebotina, čireva, kao i patologija zarazne i alergijske prirode, kao što su ekcem, plačuća dermatoza, psorijaza, zaražene ogrebotine, toksidermija i drugi.
  • Netolerancija na lijekove nesteroidne PVA skupine, kao i na acetilsalicilnu kiselinu.
  • Teške bubrežne i jetrene patologije (ciroza, bubrežna koma, akutno zatajenje bubrega, glomerulonefritis).
  • Predispozicija za alergijske reakcije na unos aspirina (poput rinitisa ili bronhospazma), zabilježena u pacijentovoj anamnezi.

Treba paziti na upotrebu lijekova koji sadrže ketoprofen za osobe sa zatajenjem srca, disfunkcijom bubrega ili jetre, bronhijalnom astmom ili ulceroznim erozivnim patologijama gastrointestinalnog trakta.

Prisutnost bolesti hematopoetskog sustava (hemofilija, von Willebrandova bolest) također zahtijeva da pacijent bude oprezan kada koristi vanjske oblike lijeka.

Nuspojave

U većini slučajeva, vanjski oblik oslobađanja ketoprofena ne izaziva nuspojave tijela. Međutim, ako se doziranje krši, kao i ako se zanemaruju kontraindikacije, mogu se zabilježiti pojedinačne negativne manifestacije (lokalne i sistemske). Oni trebaju uključivati:

  • Lezije na koži kao što su hiperemija, purpura, alergijski i bulozni dermatitis, fotoosjetljivost, svrbež, egzantem i ekcem.
  • Među sistemskim reakcijama potrebno je navesti generalizirani osip (eritrodermija), urtikariju, pojavu edema i ponavljajući stomatitis.
  • U rijetkim slučajevima mogu se javiti poremećaji gastrointestinalnog trakta, proljev, mučnina i nagon za povraćanjem. Vrlo rijetko - pojava peptičnih ulkusa i želučanog krvarenja.

Najčešće, nuspojave nestaju nekoliko dana nakon što su sami ukinuli lijek, bez medicinske intervencije..

Zbog niske brzine apsorpcije, klinički nije zabilježeno predoziranje lijekova u obliku gela; pojava bilo kojeg od negativnih simptoma zahtijeva trenutno prekid lijeka.

Trudnoća i dojenje

Trudnoća i dojenje

Uporaba gela kontraindicirana je u posljednja 3 mjeseca, kao i tijekom dojenja. Kliničke studije ketoprofena (ako se uzima oralno) pokazale su da tvar može izvršiti embriotoksične učinke na plod životinja; utjecaj tvari na ljudski embrij nije proučen.

Istodobno, postoje podaci o negativnom utjecaju nesteroidnih PVA (inhibitora COX-1 i COX-2) na razvoj kardiovaskularnog sustava embrija, kao i na njegovu hemodinamiku. U tom smislu, bilo koji lijekovi koji sadrže NSAID u svom sastavu su nepoželjni i za trudnice i za one koji planiraju trudnoću tijekom terapije. Izuzetak su situacije u kojima namjeravana korist lijeka značajno nadmašuje mogući rizik za zdravlje majke i djeteta..

posebne upute

Lijek nema štetan utjecaj na središnji živčani sustav osobe, stoga tijekom terapije nema ograničenja u upravljanju vozilima i bavljenju aktivnostima koje zahtijevaju povećanu koncentraciju..

Lijek se ne smije koristiti ako se tijekom terapije koriste drugi nesteroidni PVA. Nužno je da temeljito operete ruke nakon što ste mazali bolno područje gelom kako ne biste dospjeli tvar u oči. Trebali biste biti svjesni da to može dovesti do smanjenja oštrine vida, kao i do opeklina.

Isprati oko pod čistom tekućom vodom; očni kapak treba obrisati suhim ručnikom ili lagano navlažiti biljnim uljem ili masnom kremom. Za bilo kakve nelagodnosti (čak i ako se radi o blagom škakljanju u kutu oka), odmah se obratite oftalmologu radi savjeta i pomoći.

Preporuke za prijem

Gel se nanosi na zahvaćena ili bolna područja kože. Prosječna veličina doze ovisi o području boli i o dobi. U većini slučajeva potrebno je iz cijevi istisnuti stupac duljine 3-5 centimetara, a zatim nježnim kružnim pokretima vrhova prstiju utrljati tvar u tretirano područje. Za najučinkovitije djelovanje lijeka bolje je pridržavati se osnovnih pravila uzimanja:

  • Budući da ketoprofen ima antipiretsko (hlađenje) učinak, masti na temelju njega trebaju se primijeniti što je prije moguće nakon primanja modrica ili ozljeda. Istodobno, prvi dan ili dva, ne preporučuje se aktivno trljanje gela u kožu, bolje je nanijeti tanji sloj i nježno ga razmazati po cijeloj površini.
  • Broj dnevnih trljanja može biti od 1 do 4 puta.
  • Tijekom prve uporabe lijeka potrebno je provjeriti postoji li moguća alergija ili netolerancija; za to trebate nježno mazati mali dio lijeka na zdravo područje kože (na primjer, na laktu).
  • Nošenje okluzivnih i uskih preljeva vrlo je obeshrabreno jer to povećava rizik od sistemskih nuspojava.
  • Kako biste poboljšali apsorpciju lijeka i njegova terapijska svojstva, svakih nekoliko dana terapije, prije nanošenja gela, navlažite ili obrišite područje kože losionom tako da se na površini kože (iz prethodnih tretmana) ne stvori osušeni film, što bi otežalo prodiranje tvari do lezije..
  • Maksimalno trajanje liječenja ovim oblikom lijeka je 14 dana.

Gel se može koristiti u kombinaciji s fizioterapijom poput fonoforeze i iontoforeze. Unatoč činjenici da trenutno nema informacija o interakciji lijeka s lijekom (osim zajedničke terapije s NSAID-ovima), prije kupnje lijeka potrebno je konzultirati se s liječnikom, posebno ako je pacijent već podvrgnut jednoj ili drugoj terapiji lijekovima..

Tijekom razdoblja liječenja, pacijent treba tretirana područja kože prekriti odjećom od jakog sunčevog svjetla (mora se paziti da odjeća ne bude tijesna i ne služi kao oblog). Preporučljivo je privremeno odbiti posjetiti salone za sunčanje, kao i mjesta s visokim rizikom od zahvatanja kože ili druge infekcije..

Uobičajeni analozi

Danas postoji mnogo sličnih gelova i masti koji imaju isti terapeutski učinak (smanjuju oticanje, upalu i bol). Sastav nekih jeftinih analoga Fastum gela gotovo je potpuno identičan izvornom pripravku. Osim povoljne cijene, ovi generički proizvodi imaju uobičajene indikacije za uzimanje, preporuke za doziranje i savjete za uporabu. Tu spadaju Bystrumgel, Artrum, Artrozilen, Pentalgin gel, kao i neki drugi.

Ketoprofen gel

Ketoprofen gel

Lijek se proizvodi s koncentracijom aktivnog sastojka od 2,5% i 5% u aluminijskim epruvetama s volumenom 30 g. Tvar slična gelu ima ugodan miris zahvaljujući esencijalnom ulju lavande, a analgetski učinak se javlja u roku od 10-15 minuta nakon nanošenja gela na kožu.

Ovisno o sadržaju aktivnog sastojka, lijek ima cijenu od 60 do 100 rubalja (što je puno jeftinije od mnogih drugih lijekova) za epruvetu s koncentracijom od 2,5% i 5%. Lijek je apsolutni analog Fastum-gela, počevši od datuma isteka i završavajući sa specifičnostima primjene.

Ketonal i Finalgon

Ketonal je također generička marka izvornog lijeka; koncentracija ketoprofena u epruvetama od 50 ili 100 g iznosi 2,5%. Postoji oblik kreme (tvar gušće konzistencije) s koncentracijom od 5% i volumenom aluminijske cijevi od 30 i 50 g. Ketonal u ljekarnama ima visoku cijenu - cijev gela košta od 290 do 400 rubalja, dok je prosječna cijena za kremu 320 rubalja.

Aktivni sastojci Finalgona su 2 tvari - Nikoboxil i Nonivamid. Lijek može imati analgetski i vazodilatacijski učinak; složeno djelovanje dviju tvari očituje se i u aktiviranju metabolizma. Jedna od prednosti Finalgona je brzina njegovog djelovanja - primarni analgetski učinak pojavljuje se već nekoliko minuta nakon nanošenja na kožu.

Aluminijske cijevi zapremine 20 i 50 g opremljene su aplikatorom za jednostavnu upotrebu. Približni trošak lijeka u ljekarnama iznosi 300 rubalja.

Mast diklofenak

Nesteroidni PVA na bazi natrijevog diklofenaka - uključujući Voltaren, Naklofen, Ortofen, itd. - već su se uspješno preporučili među analgetskim mastima i gelovima (uključujući oglašavanje). Značajka diklofenaka je ozbiljnost protuupalnih svojstava, što mu omogućuje da smanji intenzitet patoloških procesa u različitim mišićno-koštanim patologijama.

U ovom slučaju, morate znati da lijek ima mnogo kontraindikacija, kao i nuspojave, s kojima se morate upoznati prije upotrebe ove masti. Također, tvar može aktivno komunicirati s drugim lijekovima, slabeći ili pojačavajući njihov učinak. Iz tog razloga samo liječnik može preporučiti Diklofenak kao analog. Cijena jeftinog analoga Fastum gela za 100 g lijeka (s koncentracijom od 5%) iznosi 140 rubalja.

Pripravci na bazi Ibuprofena

Najpoznatiji je Nurofen-gel. Lijek je indiciran kako za ublažavanje boli kod raznih ozljeda, uganuća i modrica, tako i za upalne ili neuralgične bolesti. Djelatna tvar ovih lijekova je ibuprofen, koji poboljšava mikrocirkulaciju krvi i ima antieksudativne i antiproliferativne učinke. Učinci trebaju također uključivati:

  • Izraženi analgetski i anti-edem efekt.
  • Dugotrajni antipiretski (antipiretski) učinak.
  • Smanjena vaskularna propusnost.

Unatoč visokoj brzini djelovanja tvari, ibuprofen je kontraindiciran u mnogim skupinama bolesnika; to je zbog impresivnog popisa negativnih reakcija, od kojih mnoge mogu naštetiti zdravlju.

Nurofen se apsolutno ne može upotrijebiti istodobno s drugim nesteroidnim antireroidima, uključujući oblike doziranja u obliku gelova i masti. Lijek se proizvodi u aluminijskim cijevima s volumenom od 20, 30, 50 i 100 g, a njegov trošak je unutar 250 rubalja.

Također treba istaknuti britanski lijek Deep Relief s kompleksnom kombinacijom ibuprofena i levomentola. Zbog prisutnosti mentola u sastavu, anestetski učinak razvija se u nekoliko minuta nakon nanošenja gela na upaljeno mjesto. Maksimalno dopušteno trajanje takve terapije je 10 dana. Gel se prodaje u epruvetama (15, 30, 50 i 100 g), po cijeni od 300 do 600 rubalja.

Nimesulid, Nimulid, Nise

Lijekovi, koji uključuju nimesulid, imaju pretežno analgetski učinak, promičući razvoj pokretljivosti i slobode zglobova. Budući da tvar u većoj mjeri suzbija aktivnost COX-2 (za razliku od ketoprofena), to, s jedne strane, smanjuje vjerojatnost nuspojava iz gastrointestinalnog trakta, s druge strane, povećava se rizik od razvoja patologija kardiovaskularnog sustava.

Gel Nise koji se temelji na nimesulidu učinkovito se nosi sa sindromom boli različite težine, a preporučuje se i kod mehaničkih ozljeda i modrica (na primjer, kao rezultat sporta) kao mast za zagrijavanje. Za epruvetu od 50 g s koncentracijom od 1% nimesulida morat ćete platiti oko 300 rubalja.

Nimulid je generička Nise koja određuje njegovu sličnost u pogledu terapijskog učinka i drugih značajki (uključujući kontraindikacije). Trošak Nimulida varira od 200 do 250 rubalja za cijevi od 10, 20 ili 30 g.

Prosječna cijena

Gel na bazi ketoprofena spada u skupe lijekove, čija cijena može značajno varirati, ovisno o regiji i financijskoj politici ljekarni. U Moskvi aluminijska cijev s volumenom od 100 g košta 508 rubalja, a za najmanju cijev od 30 g - 248 rubalja. Cijene lijekova za Sankt Peterburg ne razlikuju se mnogo od onih u glavnom gradu:

  • 30 g se prodaje za 240 rubalja.
  • 50 g - od 310 do 360 rubalja.
  • 100 g - od 500 do 550 rubalja.
  • 30 g se prodaje za 240 rubalja.
  • 50 g - od 310 do 360 rubalja.
  • 100 g - od 500 do 550 rubalja.

Da biste saznali koliko Fastum gel prosječno košta u Rusiji, morate usporediti cijene u različitim regijama zemlje. U Čeljabinsku cijev od 30 g košta 223 rubalja, u Krasnodaru - oko 220 rubalja, u Republici Komi (Ukhta) cijena najmanje cijevi počinje od 250 rubalja, a u Voronežu - 234 rubalja. Očito, prosječna cijena otprilike odgovara onoj u glavnom gradu (plus ili minus 15 rubalja).

Pregledi liječnika i pacijenata

Lijek ima pretežno pozitivne kritike, što je povezano s minimalnim brojem nuspojava, kao i velikom stopom analgetskih svojstava. Negativna reakcija pacijenata uzrokovana je troškovima lijeka, kao i njegovom slabom učinkovitošću kod akutnih sindroma boli. Primjeri pregleda uključuju sljedeća mišljenja ljudi:

Kod ozljeda i modrica kod pacijenata uvijek propisujem lijekove na bazi ketoprofena (uključujući Fastum gel). Prvo, tijelo ih dobro prihvaća i praktički ne izazivaju negativne reakcije, a drugo, djeluju vrlo brzo. Naravno, analozi nisu ništa lošiji, pod uvjetom da nisu proizvedeni u tajnom laboratoriju..

Vjerujem da ti reklamirani lijekovi nisu ništa posebno. Jednom sam kupio epruvetu ovog gela (istegnuo sam mišić), pa me na kraju noga boljela i nastavila bolovati sve dok nisam temeljito radila na njoj. Postoje lijekovi koji su mnogo učinkovitiji i pristupačniji..

Sportaš sam, podvrgavam se jakim fizičkim aktivnostima 3 puta tjedno. Jasno je da ne može bez ozljeda i modrica. Isprobala sam mnoge masti i osobno sam shvatila - sve su, u biti, iste. Stoga nema smisla preplaćivati ​​za skupe lijekove, kada lako možete pokupiti analog s istim ketoprofenom i istim rezultatom.


Za Više Informacija O Bursitis